Včera to spustili dve televízie. STV začala so spoločensko-politickou diskusiou Zoči voči s skúsenám Richardom Dírerom .TA 3 zase takmer nespravodlivo zabudnutá Anna Ghannamová predstavila politickú diskusiu Klub 3. Obe relácie prekvapili iba v jednom- neboli ničím novým, neznamenanli žiaden posun pri vysielaní podobného žánru.
Námet na reláciu Zoči voči priniesol šéf publicistiky RTVS Ivan Kočner. Okrem účasti experta nevidím nijaký rozdiel medzi touo reláciou a reláciou Sito alebo De Facto. Navyše, ak v STV pod týmto názvom poslal ešte v roku 2008 námet na svoju politickú TV talkshow aj iný novinár a dokonca aj s demo verziou. Nepochopiteľná bola voľba bieleho štúdia, keďže biela je pri snímaní veľmi problematická, čo sa aj výrazne prejavilo. Zadné projekcie hostí sú psychologicky nevýhodné ,pretože nimi sa vytvára grafická nadvláda hostí nad moderátorom. Alô to sú len drobnosti. Dôležitejšie je to, že relácia nebola ničím novým, chýbala interakcia, využitie sociálnych sietí, priame reakcie divákov / Skype /. To, čím by jasne uázala, že STV dokáže komunikovať moderne , atraktívne a dynamicky. Vystrašený analytik nie je dynamickým prvkom. Čísla neočarili, hoci STV ich bude určite komunikovať ako vítazstvo. Lenže, ak v prime time televízia DOMA porazí dohromady Jednotku aj Dvojku- je nad čím rozmýšľať.
Zoči voči- 3% sledovanosť , 6,6 % podiel ,141 tisíc divákov .
S číslami bude spokojná TA 3. Na prime time slušné.
Klub3 - 1 %sledovanosť, 2,7 1 % podiel, 46 tisíc divákov.
Ale platí to isté, čo v prípade Zoči voči. Nemoderné, nedynamické a bez interaktivity. A tak sa dnes moderná televízia nerobí.A určite sa nerobí prenos s krematória so smútočnou výzdobou. Škoda. Ghannamovej politická relácia Ring na STV v roku 2002-2003 patrila určite k tomu najlepšiemu v tomto žánri.