19. 11. 2021

RTVS si uctí Miroslava Žbirku aj v deň poslednej rozlúčky

RTVS si uctí Miroslava Žbirku aj 
 

v deň poslednej rozlúčky


Spevácku legendu Miroslava Žbirku si RTVS pripomenie aj v deň poslednej rozlúčky v piatok (19. 11.). TASR o tom informoval PR manažér RTVS Stanislav Čačko.
Jednotka prinesie o 16.25 h Mimoriadne správy venované rozlúčke so speváckou legendou a o 16.45 h portrét speváka Miroslava Žbirku z cyklu GEN.sk. Dvojka v piatok o 13.30 h a 22.50 h uvedie mimoriadnu reprízu talkshow Anjeli strážni s Miroslavom Žbirkom. Trojka odvysiela v piatok o 17.45 h archívnu reláciu Večer televízneho archívu so spevákom z roku 1993.
Žbirku si v deň poslednej rozlúčky pripomenú aj rozhlasové okruhy RTVS. Medzi pozvanými na poslednú rozlúčku so speváckou legendou je i moderátor Rádia Slovensko Roman Bomboš, ktorý v popoludňajšom vysielaní po 14.00 h prinesie aktuálne informácie z miesta jej konania - pražského Krematória Strašnice. K mikrofónu si pozve aj Laca Lučeniča, s ktorým Žbirka mnoho rokov hral a tvoril hudbu. Rádio Regina Stred v deň rozlúčky s československou hudobnou legendou prinesie svojim poslucháčom výber hudby z jeho tvorby. V reláciách Rádiobudík, Štvorlístok a U nás doma zaznejú spomienky na jeho život, koncertovanie i ohlasy poslucháčov.
Slovenský spevák a skladateľ žijúci v Prahe, moderátor hudobných podujatí, tvorca, ale aj propagátor hudby doma a v zahraničí Miroslav "Meky" Žbirka zomrel vo veku 69 rokov. Bol legendou slovenskej hudobnej scény, viacnásobný Slávik a víťaz ankety Spevák roka na Slovensku, od roku 2006 člen Siene slávy na Slovensku, hudobník, ktorého albumy vydávané od polovice 80. rokov dosahovali niekoľkostotisícové náklady. Absolvoval množstvo koncertov doma i v zahraničí.Zdroj: TASR