29. 9. 2022

Zomrel Coolio

Zomrel CoolioVo veku 59 rokov zomrel americký raper Coolio, známy najmä vďaka megahitu Gangsta's Paradise z roku 1995, za ktorý dostal aj ocenenie Grammy. Úmrtie hudobníka médiám oznámil jeho dlhoročný manažér a priateľ Jarez Posey, píše agentúra AFP. Príčina úmrtia nebola bezprostredne známa.
Posey povedal portálu TMZ informujúcemu o živote celebrít, že Coolia našli v stredu popoludní miestneho času bez známok života v kúpeľni domu jedného z jeho priateľov.
Coolio, vlastným menom Artis Leon Ivey jr., odštartoval svoju spevácku kariéru ešte v 80. rokoch. Celosvetovo sa však preslávil až skladbou Gangsta's Paradise, ktorú zložil k filmu Nebezpečné názory (Dangerous Minds) a o rok neskôr za ňu dostal aj Grammy v kategórii najlepší sólový rapový výkon. Singel dominoval hitparádam v 16 krajinách a na celom svete sa z neho predali milióny nosičov.
Takýto veľkolepý úspech sa už Cooliovi znova dosiahnuť nepodarilo, na konte má však ešte viacero hitov vrátane skladieb 1, 2, 3, 4 (Sumpin' New) či Too Hot. Venoval sa aj herectvu, objavil sa napríklad vo filme Batman a Robin z roku 1997 či v seriáloch Pestúnka Franny, Čarodejky alebo Joey. 


Zdroj: TASR