Komu môže vadiť Rádio_ FM ?
Dôvodov prečo došlo k rebrandingu a k zmene zamerania Rock FM Rádia, pričom sa nerešpektovali viaceré návrhy,/ napríklad zameranie na cca 60 % vysielanie slovenskej a českej hudby/ môže byť viac.
Okrem neustáleho ustupovania Rádiu Expres, personálne prepojeného na P.S.M.A / media representative SRo/, to mohol byť aj tlak niekoho iného.
Veľa môže napovedať aj fakt, že zrušenie Rádia FM navrhovali viacerí kandidáti na post generálneho riaditeľa SRo, a teda ho , podľa člena rady Vladimíra Taliana asi považovali za úspešný projekt .
Treba si aj všimnúť že Rada pre vysielanie a retransmisiu vydala predbežný súhlas so vstupom spoločnosti HARAD, a.s., do Rádia NAJ a stredoslovenského Rádia Rebeca.
Tieto rádiá sa začlenia do pripravovanej siete B1, súčasťou ktorej by sa v budúcnosti malo stať aj prešovské Rádio Východ.
Zaujímavé je, že skupina okolo Ladislava Reháka vlastní nielen Harad, ale teľstvo týždenníka Týždeň Vydavateľstvo W PRESS a.s. a spoločnosť media2, a.s., ktorá je media representative pre B1 a Týždeň.
Takisto je zaujímavé, že Martin Lengyel, bývalý hovorca premiéra Mikuláša Dzurindu a bývalý spolumajiteľ a a bývalý generálny riaditeľ TA 3, je riaditeľom vydavateľstva W Press a zároveň členom predstavenstva spoločnosti Harad, a.s.
Inak o vlastníctve Fun Rádia cez Rádio, a.s. a cez osobu Ing. Petra Struhára by sa dalo tiež dlho hovoriť- hlavne ako ďaleko má k Struhár k Rehákovi a ako ďaleko od seba na Leškovej ulici 5 sídlia Fun Rádio a B1.
Ak sa podarí kapitálový vstup do trnavského Rádia NAJ, sieť B1 pokryje západoslovenský kraj a oblasti Považia. Dva vysielače Rádia Rebeca vykryjú stredné a severné Slovensko.
Skupina tak bude mať dve celoslovenské siete k dispozícii.
Stačila by aj jedna, nemyslíte ?
A čo bude vlastne s tým Rádiom FM páni Talian, Dzurjanin, a hlavne pani poradkyňa predsedu NR SR pre vnútornú politiku Mária Hlucháňová ?