28. 2. 2021

Lokálne BB FM rádio odštartuje v nedeľu špeciálnym vysielaním

Lokálne BB FM rádio odštartuje

v nedeľu špeciálnym vysielaním

V špeciálnom vysielaní sa poslucháčom v nedeľu (28. 2.) prvýkrát prihlási nové banskobystrické lokálne BB FM rádio. Na frekvencii 94,7 MHz bude obyvateľom regiónu prinášať spravodajské bloky, regionálny dopravný servis i tematické relácie. TASR o tom informoval programový riaditeľ rádia Filip Roháček.
Rádio spustí svoje vysielanie v nedeľu o 12.55 h. „Čas tohto štartu je smerovaný k odkazu na rok udelenia mestských privilégií Banskej Bystrici. V plnej štruktúre potom BB FM rádio začne oficiálne vysielať od pondelka, 1. marca," uviedol prevádzkový riaditeľ BB FM rádia Peter Jarkovský.
V uplynulých týždňoch sa v rádiu uskutočňovali tréningy a školenia moderátorov a príprava pilotných častí viacerých relácií. Programová štruktúra rádia má odrážať cieľ vytvoriť v regióne informačné rádio. „Pripravované budú aj ranné a popoludňajšie moderované bloky v pracovných dňoch. Túto základnú štruktúru doplnia tematické relácie. Tieto budú vysielané v pracovných dňoch večer a svoj priestor dostanú aj počas víkendu," priblížil Roháček.
Do vysielania sa tak dostane napríklad relácia Metalscéna, ktorá nadviaže na projekt rovnomenného internetového rádia. V projekte dostanú priestor aj dve hitparády, z ktorých jedna predstaví umelcov prioritne zo stredného Slovenska. „Pripravujeme aj dva rozhovorové formáty. Jeden dynamickejší a jeden, naopak, s rozšíreným priestorom na predstavenie regionálnej osobnosti i témy,“ doplnil Roháček s tým, že priestor dostane aj krátky pravidelný blok o študentskom živote.
Vysielanie rádia bude dostupné okrem frekvencie 94,7 MHz z vysielača nad obcou Horné Pršany aj online prostredníctvom webovej stránky www.bbfm.sk či mobilnej aplikácie BB FM rádio.

 Copyright © TASR 2021