25. 3. 2022

ŠTS zrušil po námietke zaujatosti pojednávanie v kauze Kuciak

ŠTS zrušil po námietke zaujatosti

Ak vražda Kuciaka súvisí s jeho prácou, je Čižnár pripravený na Slovensku  'rozpútať peklo' - Domáce - Správy - Pravda

 pojednávanie v kauze Kuciak


Špecializovaný trestný súd (ŠTS) zrušil termín hlavného pojednávania v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a prípravy vrážd prokurátorov. Pokračovať malo na budúci týždeň. Dôvodom je námietka zaujatosti voči členom senátu zo strany prokurátora. TASR o tom informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.
Pojednávanie malo pôvodne pokračovať od pondelka do stredy (28. - 29. 3.). "O námietke zaujatosti súd bude rozhodovať na neverejnom zasadnutí dňa 28. marca 2022, keď budú oznámené aj nové termíny hlavného pojednávania," ozrejmila Kudjáková.
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal vo štvrtok (24. 3.) námietku zaujatosti voči sudcom Ružene Sabovej a Rastislavovi Stierankovi, teda predsedníčke senátu a členovi senátu v kauze Kuciak. Odvoláva sa na nedávne rozhodnutia Najvyššieho súdu SR o vylúčení sudkyne Pamely Záleskej v tejto trestnej veci.
Proces v kauze vraždy Kuciaka a jeho snúbenice sa na ŠTS opätovne začal pojednávať vo februári 2022. Súd zároveň rozhodol o spojení 

veci s prípadom plánovanej vraždy prokurátorov.


Zdroj: TASR