20. 10. 2021

RTVS prinesie divákom aj v tomto roku športové výkony Petry Vlhovej

 RTVS prinesie divákom aj v tomto 

roku športové výkony Petry Vlhovej

Už túto sobotu 23. októbra odštartuje Svetový pohár v alpskom lyžovaní, v rámci ktorého sa predstaví aj fenomenálna Petra Vlhová. RTVS odvysiela obidve kolá pretekov v obrovskom slalome na Dvojke. Vysielanie odštartuje štúdiom o 9.45 h, prvé kolo začne o 10.00 h a na druhé kolo sa diváci môžu tešiť od 13.00 h. Preteky budú môcť diváci sledovať aj online na webe www.rtvs.sk.

„RTVS je na Slovensku dominantným vysielateľom športových prenosov, a svoju pozíciu obhajuje aj v rámci neustále narastajúcej konkurencie. V aktuálnej sezóne odvysielame 13 pretekov v kategórii žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Tešíme sa, že aj v tejto sezóne ponúkneme divákom RTVS jedinečný športový zážitok zo Svetového pohára s exkluzívnou expertnou spoluprácou s Veronikou Velez-Zuzulovou,“ hovorí riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.

V rámci mužskej kategórie odvysiela RTVS vybrané preteky v rámci možností vysielacieho priestoru a najmä na základe úspechov bratov Žampovcov.

Už v sobotu sa športoví fanúšikovia môžu tešiť na obrovský slalom vo rakúskom Sölden. RTVS prinesie športové Štúdio o 9.45 h na Dvojke, ktoré bude pokračovať 1. kolom pretekov o 10.00 h a popoludní o 13.00 h druhým kolom. Štáb RTVS sprostredkuje divákom pri televíznych obrazovkách jedinečnú atmosféru a priame reakcie Petry Vlhovej aj priamo z dejiska. Divákov bude RTVS o pretekoch informovať aj prostredníctvom televízneho a rozhlasového spravodajstva.