12. 3. 2020

RTVS presúva živé vysielanie Zem spieva aj koncert SOSR-u


RTVS presúva živé vysielanie 
Zem spieva aj koncert SOSR-u


Diváci Jednotky v sobotu 14. marca neuvidia druhé semifinálové kolo 3. série Zem spieva. Keďže súťažiaci vystupujú pred vyše 500 členným publikom, RTVS zrušila sobotný prenos. Živé vysielanie druhého semifinálového kola je predbežne naplánované na ďalší víkend 21. marca. „Posunutie priameho prenosu na iný termín zažívam prvýkrát vo svojej kariére, ale absolútne chápem tento krok zo strany vysielateľa. Ochrana zdravia a života je prioritou, o ktorej v tomto prípade nemožno diskutovať,“ poznamenal režisér a producent folklórnej šou Peter Núňez.
Rovnako sa neuskutoční 7. koncert aktuálnej sezóny Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu. Ten bol naplánovaný na piatok 13. marca o 19:00 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu. „Koncert sa uskutoční v náhradnom termíne 22. mája, zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti,“ uviedol manažér umeleckých telies RTVS Richard Bednár.
RTVS bola nútená zrušiť tiež tohtotýždňové natáčanie zábavno-súťažnej relácie pred deti základných škôl Daj si čas.
Téme koronavírusu venuje RTVS v televíznom a rozhlasovom spravodajstve maximálny priestor.
Problematiku bude v širšej miere rozoberať i v dnešných Správach a komentároch a v utorkovej relácii Rádia Slovensko Z prvej ruky. Všetky spravodajské a publicistické relácie sú zverejnené aj v archíve na webe RTVS. Rovnako si pozve odborníkov z rôznych oblastí do Dámskeho klubu, popoludňajšieho denného magazínu Regina a do diskusnej relácie Do kríža.
V rámci interných preventívnych opatrení RTVS posilní už vykonávanú dezinfekciu o dezinfekciu vnútorných priestorov biocídnou látkou v televízii v Mlynskej doline, v rozhlase na Mýtnej ulici v Bratislave, aj vo svojich regionálnych štúdiách v Banskej Bystrici a Košiciach.