1. 2. 2021

Dnes spustil RTVS spravodajský web

Dnes spustil RTVS spravodajský web


RTVS od 1. februára 2021 spúšťa nový spravodajský web spravy.rtvs.sk a aplikáciu pre iOS a Android Správy RTVS. Čitateľom a užívateľom bude na oboch platformách ponúkať aktuálny, prehľadný a objektívny spravodajský servis, pričom nebudú chýbať najzaujímavejšie informácie z domova, regiónov, zo sveta, ale aj z oblasti ekonomiky a športu.
 
Online tím webu spravy.rtvs.sk sa pravidelne postará o stručný prehľad toho najdôležitejšieho z tlačových konferencií či výstupov ministerstiev, vrcholných predstaviteľov orgánov štátnej správy a samosprávy. Čitatelia budú mať taktiež možnosť prečítať si prehľad toho najdôležitejšieho, čo odznelo v diskusných reláciách RTVS O 5 minút 12 na Jednotke, či v reláciách Rádia Slovensko Sobotné dialógy, Z prvej ruky a K veci, vrátane mimoriadnych relácií. Nebudú chýbať ani aktuality, ktoré pripravujú redaktori RTVS pre televízne a rozhlasové spravodajstvo aj z regionálnych štúdií v Banskej Bystrici a Košiciach či zostrih reportáží zo Správ RTVS.
      „Nový web a aplikácia prinesú v prehľadnej a jednoduchej forme aktuálne spravodajstvo v priestore, ktorý nám v RTVS doteraz chýbal. Dôležité informácie sa tak dostanú aj k novému publiku,“ priblížil šéf Sekcie nových médií Dušan Jančovič. RTVS pôjde rovnakou cestou ako spravodajské weby zahraničných národných televíznych a rozhlasových staníc. „Som veľmi rád, že sa nám podarilo spustiť nový spravodajský web, ktorý prinesie aktuálne informácie z rôznych oblastí z domova i zo sveta. Nový web vnímam ako ďalší komunikačný prostriedok RTVS, ktorým sa budeme s dôležitými informáciami prihovárať nielen divákom a poslucháčom, ale odteraz už aj čitateľom, ktorí chcú byť informovaní o všetkom podstatnom, čo sa deje okolo nás. Verím, že si web spravy.rtvs.sk a rovnako aj mobilná aplikácia Správy RTVS nájdu svoj okruh čitateľov a užívateľov a zároveň budú pre mnohých dôležitým a spoľahlivým zdrojom informácií,“ konštatoval generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.
      Tím online spravodajstva RTVS, ktorý vedie dlhoročná novinárka Erika Rusnáková, sa bude okrem webu a aplikácie naďalej venovať aj správe facebookového profilu Správy RTVS, na ktorom ponúka prehľadné informačné grafiky k najdôležitejším udalostiam dňa či zabezpečuje živé vysielanie tlačových konferencií, ako aj každovečerné streamovanie Správ RTVS.