22. 4. 2021

MEDIA NEWS

 MEDIA NEWSNetflix bojuje proti zdieľaným účtom mimo vašej domácnosti. Kamarátovi už  heslo nepožičiate - Svetapple.sk


Rast počtu predplatiteľov americkej spoločnosť Netflix podnikajúcej v oblasti streamovacích služieb, ktorého motorom bola pandémia, sa spomaľuje rýchlejšie, ako sa očakávalo. Ľudia, ktorí boli „uväznení“ doma, už totiž môžu ísť von a opäť robiť niečo iné. Globálny počet predplatiteľov Netflixu za január až marec stúpol o 4 milióny. Išlo o najslabší nárast za štyri roky. Rast počtu predplatiteľov sa prudko spomalil v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom, kedy ich pribudlo 16 miliónov. Vtedajší rast však nastal v čase, keď vlády po celom svete uvalili lockdowny.
Signálom toho, že Netflix očakáva pokračovanie terajšieho trendu, je prognóza spoločnosti, že počas apríla až júna počet jej predplatiteľov stúpne len o 1 milión. V rovnakom období pred rokom firme pribudlo 10 miliónov predplatiteľov.
V prvom kvartáli tohto roka Netflix dosiahol zisk 1,71 miliardy dolárov, čiže 3,75 dolára na akciu. Medziročne zisk firmy vzrástol viac ako dvojnásobne. Tržby spoločnosti medziročne posilnili o 24 percent na 7,16 miliardy dolárov.

©2021, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

 Nový seriál americkej spoločnosti Amazon na motívy trilógie Pán prsteňov britského spisovateľa J. R. R. Tolkiena, ktorý sa natáča na Novom Zélande, sa stane jedným z najnákladnejších televíznych seriálov v histórii. Novozélandský minister pre hospodársky rozvoj a turistiku Stuart Nash minulý týždeň uviedol, že firma na samotnú prvý rad seriálu vynaloží okolo 650 miliónov novozélandských dolárov .Podľa serveru CNBC ide pravdepodobne o najvyššiu sumu, aká kedy bola na jeden rad televízneho seriálu vynaložená. Server pre porovnanie upozornil, že jeden rad populárneho seriálu Hra o tróny si vyžiadala okolo 100 miliárd amerických dolárov. "Bude to najväčší televízny seriál, aký kedy vznikol," vyhlásil minister Nash. Na základe predpokladaných nákladov prvej série by mal Nový Zéland poskytnúť na natáčanie daňovú úľavu 160 miliónov novozélandských dolárov, píše časopis The Hollywood Reporter. Vládne dokumenty podľa časopisu potvrdzujú, že Amazon by mohol v krajine natočiť päť radov seriálu. Na Novom Zélande sa v tejto súvislosti objavili obavy z veľkého objemu daňových úľav, ktoré by Amazonu mohol seriál celkovo priniesť. Zástancovia úľav však argumentujú, že natáčanie podporí miestnu spotrebu a mohlo by zvýšiť turistickú atraktivitu krajiny. Dej nového seriálu by sa mal odohrávať tisíce rokov pred udalosťami z trilógie Pán prsteňov, ktorej filmovú podobu nakrútil režisér Peter Jackson tiež na Novom Zélande. Amazon kúpil práva na využitie Tolkienovho diela v roku 2017, podľa odhadov za ne zaplatil okolo 250 miliónov dolárov .Predpokladá sa, že seriál bude mať premiéru ešte v tomto roku, píše The Hollywood Reporter.

 

Copyright © ČTK 2021

 

Philip Berk Expelled from HFPA | Hollywood Reporter 

Organizácia udeľujúca filmové ocenenia Zlatý glóbus vylúčila svojho bývalého predsedu Philipa Berka pre rasistický e-mail o hnutí Black Lives Matter (BLM), ktorý zdieľal. Informovala o tom v stredu stanica BBC.
Berk (88) bol členom Hollywoodskej asociácie zahraničných novinárov (HFPA) 44 rokov a predsedal jej osem rokov. V hromadnom e-maili, rozoslanom ďalším členom HFPA, zdieľal článok, ktorý opisoval BLM ako "nenávistnú rasistickú skupinu". Berk neskôr podľa denníka Los Angeles Times uviedol, že to ľutuje. Spresnil, že článok "rozposlal ako zdroj informácií".
Inkriminovaný článok bol veľmi kritický voči BLM vo svetle vlaňajších protestov, ktoré vypukli po zavraždení Afroameričana Georgea Floyda belošským policajtom. Článok tiež osobne kritizoval jedného zo zakladateľov hnutia BLM.
Zlaté glóbusy sú po Oscaroch druhým najvýznamnejším filmovým ocenením v USA, ale Berkov odchod prehĺbil krízu v štruktúrach HFPA. Začiatkom tohto roka totiž vyšlo najavo, že táto uzavretá organizácia nemá ani jedného člena tmavej pleti.
HFPA, ktorú tvorí takmer 90 medzinárodných novinárov pôsobiacich v Los Angeles, sľúbila, že čoskoro oznámi zásadné reformy.

 

Copyright © TASR 2021