MEDIA NEWS
Rast počtu predplatiteľov americkej spoločnosť Netflix podnikajúcej v oblasti streamovacích služieb, ktorého motorom bola pandémia, sa spomaľuje rýchlejšie, ako sa očakávalo. Ľudia, ktorí boli „uväznení“ doma, už totiž môžu ísť von a opäť robiť niečo iné. Globálny počet predplatiteľov Netflixu za január až marec stúpol o 4 milióny. Išlo o najslabší nárast za štyri roky. Rast počtu predplatiteľov sa prudko spomalil v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom, kedy ich pribudlo 16 miliónov. Vtedajší rast však nastal v čase, keď vlády po celom svete uvalili lockdowny.
Signálom toho, že Netflix očakáva pokračovanie terajšieho trendu, je prognóza spoločnosti, že počas apríla až júna počet jej predplatiteľov stúpne len o 1 milión. V rovnakom období pred rokom firme pribudlo 10 miliónov predplatiteľov.
V prvom kvartáli tohto roka Netflix dosiahol zisk 1,71 miliardy dolárov, čiže 3,75 dolára na akciu. Medziročne zisk firmy vzrástol viac ako dvojnásobne. Tržby spoločnosti medziročne posilnili o 24 percent na 7,16 miliardy dolárov.
©2021, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Copyright © ČTK 2021
Organizácia udeľujúca filmové ocenenia Zlatý glóbus vylúčila svojho bývalého predsedu Philipa Berka pre rasistický e-mail o hnutí Black Lives Matter (BLM), ktorý zdieľal. Informovala o tom v stredu stanica BBC.
Berk (88) bol členom Hollywoodskej asociácie zahraničných novinárov (HFPA) 44 rokov a predsedal jej osem rokov. V hromadnom e-maili, rozoslanom ďalším členom HFPA, zdieľal článok, ktorý opisoval BLM ako "nenávistnú rasistickú skupinu". Berk neskôr podľa denníka Los Angeles Times uviedol, že to ľutuje. Spresnil, že článok "rozposlal ako zdroj informácií".
Inkriminovaný článok bol veľmi kritický voči BLM vo svetle vlaňajších protestov, ktoré vypukli po zavraždení Afroameričana Georgea Floyda belošským policajtom. Článok tiež osobne kritizoval jedného zo zakladateľov hnutia BLM.
Zlaté glóbusy sú po Oscaroch druhým najvýznamnejším filmovým ocenením v USA, ale Berkov odchod prehĺbil krízu v štruktúrach HFPA. Začiatkom tohto roka totiž vyšlo najavo, že táto uzavretá organizácia nemá ani jedného člena tmavej pleti.
HFPA, ktorú tvorí takmer 90 medzinárodných novinárov pôsobiacich v Los Angeles, sľúbila, že čoskoro oznámi zásadné reformy.
Copyright © TASR 2021