23. 4. 2021

Hovorkyňou premiéra bude Ľubica Janíková

Hovorkyňou premiéra bude Ľubica Janíková 
Janíková Ľubica | Televízia Markíza

Novou hovorkyňou premiéra Hegera (OĽaNO) bude moderátorka televízie Markíza Ľubica Janíková. Pre agentúru SITA to potvrdil tlačový odbor Úradu vlády SR. Ako prvý o tom informoval spravodajský portál aktuality.sk.

Janíková v televízií Markíza pôsobí od roku 2016 ako redaktorka Televíznych novín a moderátorka Ranných Televíznych novín. Podľa portálu televízie Markíza predtým osem rokov pracovala v Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS). V médiách však pôsobila aj predtým. Ešte počas štúdia na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre pracovala v rádiu Max, Fun Rádiu, neskôr v Europe 2 aj aj v rádiu Anténa Rock.

Úrad vlády SR vo štvrtok 22. apríla oznámil, že novou poverenou riaditeľkou Tlačového a informačného odboru ÚV SR bude dlhoročná novinárka a vyučujúca na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Simona Mikušová. Komunikačný tím sa posilní aj o Agátu Stanekovú a Luciu Ježekovú Havlíkovú. Tie majú tiež dlhoročné skúsenosti v práci s médiami.
 
 
©2021, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.